Zelená podnikom: Dotácie na fotovoltiku aj pre firmy

Zelená podnikom: Dotácie na fotovoltiku aj pre firmy

Možno ste už počuli o dotáciách na fotovoltiku a iné obnoviteľné zdroje energie z programu Zelená domácnostiam. Máme pre Vás dobrú správu – tieto dotácie budete čoskoro môcť čerpať aj pre váš malý alebo stredný podnik, prípadne, ak podnikáte ako SZČO. Zhrnuli sme pre vás, čo o programe Zelená podnikom zatiaľ vieme.


Na fotovoltiku pre rodinný dom môžete získať dotáciu až 4 025 €.

Zelená domácnostiam 2023: Získajte až 4 025 € dotácie na solárne panely (fotovoltiku), kým sa peniaze neminú

30.10. 2023 odštartovalo ďalšie kolo programu Zelená domácnostiam. V rámci neho môžete získať pre rodinný, bytový dom či chatu dotáciu na fotovoltiku až 4 025 €. Oproti predchádzajúcim kolám pribudli nejaké novinky. Nemusíte si s tým však lámať hlavu, pretože to najdôležitejšie sa nemení – dotáciu vybavíme za vás v rámci procesu inštalácie fotovoltiky.


Montážne konštrukcie pre fotovoltiku

Montážne konštrukcie pre fotovoltiku

Aby fotovoltický systém správne fungoval, je nutná i správna inštalácia! Pozornosť treba venovať veciam, ako je napr. orientácia či uhol strechy, zabezpečiť dostatok priestoru medzi panelmi a iné. Veľmi dôležité je vziať do úvahy faktor prostredia, ako je rýchlosť vetra či blízkosť stromov, čo môže ovplyvniť celkový výkon systému. Rovnako dôležité je umiestnenie fotovoltických panelov na mieste, kde budú dostávať podstatné množstvo slnečného žiarenia – fotovoltické elektrárne fungujú výkonnejšie, keď nie je príliš horúco!

Všetky špecifiká s ktorými sa môžeme na mieste, kam sa fotovoltické zariadenie nainštaluje stretnúť, sa zhodnotia na osobnej obhliadke.


Zelená domácnostiam je späť!

Zelená domácnostiam je späť!

Projekt Zelená domácnostiam bude opäť pokračovať a domácnosti tak budú môcť získať poukážku na realizáciu malého obnoviteľného zdroja! Už v júli 2023 plánuje SIEA (Slovenská inovačná a energetická agentúra) zverejniť výzvu na registráciu zariadení, platiť by mali i nové podmienky – o poukážky budú môcť žiadať aj domácnosti v Bratislavskom samosprávnom kraji. 


Fotovoltické zariadenie na kľúč

Rozšírme si obzory o fotovoltike

Mnoho klientov pri vyberaní spoločnosti, ktorá im navrhne a zhotoví fotovoltické zariadenie, má určité spektrum otázok, ktoré vedia načrtnúť predstavu o tom, ako zariadenie bude fungovať a čo celý proces odnáša. Otázky, ktoré nám kladiete na dennej báze sa však rozširujú a netýkajú sa iba technického charakteru používaných komponentov, ale častokrát je nutné Vám pomôcť vytvoriť predstavu, aké zariadenie potrebujete, čo od fotovoltického zariadenia očakávate, a že sa pri finálnych fázach s distribučnými spoločnosťami môžete na nás spoľahnúť.


Deň Zeme 2023: Spoločne máme silu obnoviť našu Zem.

Deň Zeme 2023: Spoločne máme silu obnoviť našu Zem.

Prvýkrát sa Deň Zeme uskutočnil v Spojených štátoch v roku 1970, s cieľom zvýšiť povedomie o znečistení a podporiť environmentálne predpisy. V tomto čase mala svetová populácia 3,63 miliardy. Dnes sa toto číslo viac ako zdvojnásobilo. A zdvojnásobili sa aj emisie skleníkových plynov!


Fotovoltická generácia

Prečo vlastná výroba energie?

V každodennom živote si ľudia ani neuvedomia, koľko energie denne spotrebujú a kde všade sa bez nej nezaobídu. Skutočnosť je taká, že elektrickú energiu potrebujeme čím ďalej, tým viac a tento trend sa ešte dlho nezmení. Výroba, prenos a distribúcia energie je zdĺhavý proces, ktorý má ešte aj dnes mnoho prekážok a problémov, a technológie využívané na mnohých miestach stále nie sú postačujúce pre bezpečné a spoľahlivé dodávky energií. Nárast spotreby energie patrí v poslednej dobe medzi kľúčovú celosvetovú problematiku.


Sustainable energy.

Ako fotovoltický systém pomáha chrániť životné prostredie?

Fotovoltika je jedným z najužitočnejších nástrojov na ochranu životného prostredia a znižovania vplyvu ľudskej činnosti na planétu. V tomto článku si preto povieme, ako fotovoltika pomáha chrániť životné prostredie a aké sú jej výhody pre nás a našu planétu. 


Výhody fotovoltiky pre rodinný dom

Výhody fotovoltiky pre rodinný dom

Pri tvorbe fotovoltickej elektrárne na mieru s Vami spolupracuje tím našich odborníkov, ktorí analyzujú energetické potreby Vašej domácnosti. Následne po vytvorení energetického plánu s Vami prediskutujú všetky náležitosti, ktoré sú potrebné, aby sa Vaša domácnosť decentralizovala od verejnej energetickej siete. 

Ak hľadáte alebo sa zaujímate o možnosti, ktoré ponúkajú prechod k obnoviteľným zdrojom a stále neviete, aké výhody sa z nich dajú čepať, nižšie ponúkame prehľad najzákladnejších výhod. 


Výhody fotovoltiky pre firmy

Výhody fotovoltiky pre firmy

Rovnako, ako domácnosti, aj firmy majú možnosť inštalácie fotovoltického systému. Je to vhodné riešenie pre malé, stredné i veľké podniky, inštitúcie rôzneho zamerania či obchodné centrá. Ak sa rozhodnete zabezpečiť energetickú nezávislosť svojmu podnikaniu udržatelnými zdrojmi, prechod na zelené technológie je cesta, ktorá tvorí budúcnosť po mnohých stránkach. 

Ďalej