Projekt Zelená domácnostiam bude opäť pokračovať a domácnosti tak budú môcť získať poukážku na realizáciu malého obnoviteľného zdroja. Už v júli 2023 plánuje SIEA (Slovenská inovačná a energetická agentúra) zverejniť výzvu na registráciu zariadení, platiť by mali i nové podmienky – o poukážky budú môcť žiadať aj domácnosti v Bratislavskom samosprávnom kraji.

V Programe Slovensko je na projekt Zelená domácnostiam vyčlenených z európskych zdrojov vyše 140 miliónov EUR, ktoré bude možné využiť do roku 2029. Finančné príspevky budú k dispozícii dlhodobo, vďaka čomu si domácnosti môžu vybrať spoľahlivých zhotoviteľov a zariadenie, ktoré im pomôže znížiť účty za energiu. Zmena by mala prísť aj s minimom administratívnej práce spojenej so žiadosťou o poukážku či dokonca, podporu budú vedieť získať i domácnosti v Bratislavskom kraji.

Nové programové obdobie so sebou prináša aj nové zásady, aby sa predišlo k narušeniam európskych environmentálnych cieľov. Kritéria, ktoré sa berú do úvahy sa týkajú najmä toho, či zariadenie patrí medzi najlepšie dostupné technológie a či má požadovanú životnosť. V dnešných dňoch SIEA vytvára nový zoznam zariadení, ktoré bude možné podporiť, fotovoltické panely by podľa všetkého mali zostať medzi podporovanými zariadeniami.

Prečo si nás vybrať na realizáciu fotovoltického zariadenia?

Ku každému klientovi pristupujeme individuálne a snažíme sa vždy hľadať optimálne riešenie. Naša ponuka služieb je komplexný celok, zastrešujeme všetky aktivity ohľadom konzultácie a špecifikácie Vašich reálnych energetických potrieb, návrh a celkovú realizáciu diela. Administratívne pokryjeme všetky povinnosti s distribučnou spoločnosťou i dotačnou politikou Zelenej domácnosti, ako aj následnú správu i servis zariadenia.  

Oslovte nás a pomôžeme aj Vám získať vlastný čistý zdroj energie.

Udržateľnosť máme v DNA.

Vysoký dôraz kladieme aj na udržateľnosť, a tak spolupracujeme výlučne iba s poprednými dodávateľmi tých značiek, ktoré garantujú dlhý životný cyklus svojich produktov. Zariadenie Vám má slúžiť niekoľko desiatok rokov, nepodceňujte výber!  

Základom fotovoltického zariadenia sú fotovoltické panely. Vzhľadom na to, že majú poskytnúť dlhú životnosť, kvalita je jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere značky a produktu. Preto vyberáme spoľahlivé produkty od najväčšieho európskeho a energetického lídra – Qcells. Ich inovatívny prístup ponúka niekoľko pokročilých technológii, ktoré zvyšujú výkon a spoľahlivosť. Na panel sa viaže 12-ročná záruka na produkt a 25-ročná záruka na výkon.     

Aby sa zelená energia mohla využívať na bežnú prevádzku domácnosti, je potrebný menič napätia. A keďže svojim klientom ponúkame tie najlepšie technológie pre smart-energetické riešenia, našu ponuku dopĺňajú kvalitné solárne meniče od spoločnosti Huawei. V súčasnosti sa ich riešenia, produkty a služby používajú vo viac ako 170 krajinách a slúžia užívateľom naprieč celým svetom. Huawei ako ekvivalent k najmodernejším meničom s nadštandardnými funkciami. Používame vysoko prúdové verzie. Verte nám.

Myslíme aj na domácnosti, ktoré si chcú odkladať zelenú energiu, ktorá môže slúžiť v prípadoch, keď nie je k dispozícii energia z fotovoltiky – v prípade nepriaznivého počasia, záložný zdroj a iné.

Spoločnosť Huawei predstavuje svoj najočakávanejší produkt na fotovoltickom trhu s krásnym modulovým dizajnom – batériový systém LUNA2000. Naše portfólio batériových produktov dopĺňajú vysokonapäťové batériové systémy od spoločnosti PYLONTECH. Majú pekný funkčný dizajn a dajú sa škálovať podľa potreby.

Neváhajte nás kontaktovať, sme pripravení zodpovedať na všetky Vaše otázky.