Fotovoltaika potrebuje dostatok miesta na streche. Riešenie pre klienta z Oravského Bieleho Potoka s výkonom 4,30 kWp má 10 fotovoltických panelov LONGi, ktoré potrebujú minimálne 22 m2 súvislej plochy šikmej strechy. Odborná obhliadka nám ukázala, že tienenie z komína, neohrozuje výrobu zelenej energie.

Strecha bola v perfektnom stave a preto sa realizácia podarila na výbornú, bez zbytočných komplikácií.

Keďže si celým procesom prechádzame s klientom, vieme, či sa mu oplatí investovať do fyzickej batérie, alebo ho navedieme na cestu Virtuálnej batérie.

On-grid fotovoltaický systém s meničom napätia od spoločnosti Huawei, ktorý zabezpečí plne funkčnú výrobu, takže elektrinu má k dispozícii cez deň vždy automatickým prepnutím zo slnečnej energie a z distribučnej sústavy čerpá najmä večer či v noci. Veľkou výhodou Huawei meniča je, že má predprípravu na batériové úložisko a keď sa klient rozhodne pre túto voľbu, nemusí investovať do nového meniča napätia.

Zabezpečujeme tiež získanie finančného príspevku z programu Zelená domácnostiam vo výške 2 000 EUR. Keďže máme s vybavovaním dotácie na fotovoltaické panely bohaté skúsenosti, s nami je tento proces jednoduchší.