V Solarvision dbáme na to, aby ste prínos investície do fotovoltiky pocítili čo najskôr a v čo najväčšej miere. Pri inštaláciách sa preto spoliehame na značku LONGi, ktoré ponúkajú jedny z najlepších fotovoltických panelov z hľadiska kvality i spoľahlivosti. Prečítajte si, prečo staviame fotovoltické systémy práve z nich a aké z toho vyplývajú výhody pre Vašu firmu či domácnosť.

Zmysel má už iba monokryštalický panel 

Existujú 3 základné typy fotovoltických panelov. Vyrábajú sa odlišným postupom, majú odlišné parametre.

Výrobcovia sa však dnes sústredia výhradne na monokryštalické panely, ktoré dosahujú najvyššiu účinnosť – aj vyše 20 %. Ostatné typy sa používajú už len v špecifických aplikáciách, napríklad ako súčasť solárnych svietidiel.

Dnes už takmer nepoužívané polykryštalické panely majú oproti monokryštalickým účinnosť iba 13 – 16 % a horšie odolávajú vysokým teplotám. Ich jedinou výhodou je o niečo nižšia cena. 

Ešte horšie z hľadiska výkonu sú na tom amorfné fotovoltické panely s účinnosťou do 7 %. Na dosiahnutie rozumného výkonu by ste nimi museli pokryť veľmi veľkú plochu strechy. Keďže sú tenké, horšie sa chladia a majú nízku odolnosť voči vonkajším vplyvom.

Najlepšie fotovoltické panely s optimálnymi rozmermi aj odolnosťou

V súčasnosti používame fotovoltické panely od spoločnosti LONGi, v ktorej vyberáme sériu Hi - MO 6 Explorer. Ako popredný svetový výrobca solárnych modulov z ranku Tier 1, vyrába inovatívne a vysokokvalitné panely, ktoré dosahujú v prípade tejto série účinnosť 22%.

Vlastnosti, ktoré LONGi vkladá do svojich modulov:

  • vysokoúčinná bunková štruktúra HPBC nastavuje nový štandard pre fotovoltické technológie, ktorá sa reflektuje vo vynikajúcej efektivite panelov,
  • technológia Low LID (Light-Induced Degradation) zabezpečuje optimálny výkon v rôznych prostrediach a poveternostných podmienkach,
  • výroba solárnych modulov bez PFAS - nepoužívajú chemikálie, ktoré môžu byť škodlivé pre životné prostredie a naše zdravie.

Znížte náklady v domácnosti i firme vďaka fotovoltike

Chcete platiť menej za elektrinu a byť nezávislí od vysokých cien energií? Fotovoltika od Solarvision šetrí náklady domácnostiam, obchodným domom, logistickým centrám aj veľkým výrobným podnikom, napríklad v automobilovom priemysle. Ozvite sa nám a nájdeme riešenie aj pre Vašu firmu či domácnosť.

Zobraziť kontaktné údaje

Účinnosť a výkon nie sú jedinými dôležitými parametrami fotovoltických panelov.

V Solarvision berieme pri návrhu fotovoltických systémov do úvahy aj odolnosť panelov voči vplyvom prostredia či náročnosť manipulácie kvôli spoľahlivej montáži a jednoduchej údržbe. 

Príliš výkonné panely majú veľmi veľkú presklenú plochu – sú kvôli tomu krehké a horšie odolávajú napr. krupobitiu. 

Malé panely sú odolnejšie, no menej výkonné. Pre dosiahnutie rovnakého celkového výkonu by sme ich museli použiť viac. Vyžadovali by si zložitejšiu strešnú konštrukciu, viac upevňovania, prepájania, a teda aj dlhšiu montáž a náročnejšiu údržbu. 

Dospeli sme teda k záverom, že ideálny pre fotovoltické systémy je fotovoltický panel s výkonom okolo 400 - 430 Wp, kam spadajú práve panely LONGi Hi - MO 6 Explorer. Majú rozmery 172 × 113 × 3 cm, čo síce nie je málo, stále sa s nimi však jednoducho manipuluje. Pri tomto rozmere sú takisto stále veľmi odolné voči mechanickému poškodeniu, napr. pri krupobití či ťažkom snehu. 

LONGi vyrába svoje rámy z andonizovanej hliníkovej zliatiny, doplnené o bielu zadnú vrstvu, ktorá zlepšuje odvod tepla v porovnaní s čiernymi zadnými vrstvami. Panely sú skonštruované tak, aby odolali nadštandardnému zaťaženiu snehom až 5,4 kPa i vetrom 2,4 kPa. Vďaka špeciálnym kremíkovým doštičkám je povrch obohatený o ochrannú vrstvu, ktorá odoláva voči vysokým koncentráciám amoniaku, soli a kyslím dažďom. 

Zhrnutie paramentrov 

Všetky mechanické a technické parametre si jednotlivý dodávatelia zhromažďujú v dátových listoch. Vprípade doplňujúcich informácií o paneloch Hi - MO 6 Explorer tu

Nepáči sa Vám hliníkový rám? Riešením sú full-black panely

Máme v ponuke aj tzv. all-black fotovoltické panely, ktoré sú celé čierne. Na Vašej streche teda budú menej nápadné. Aj tieto panely dosahujú vysokú účinnosť.

Porovnanie monokryštalických fotovoltických panelov LONGi – vľavo bežný fotovoltický panel s čiernym rámom, vpravo verzia all-black. Ktorý sa Vám páči viac?

Udržateľná investícia s nadštandardnou zárukou

Vybareráme tie najlepšie fotovoltické panely z hľadiska pomeru ceny na jednej strane a kvality a spoľahlivosti na druhej strane. Nejde však iba o prázdne slová, spoľahlivosť panelov dokazuje aj predĺžená záruka.

Spoločnosť LONGi ponúka sľubnejšie záruky - 15 rokov záruka na funkčnosť. Tým, že moduly obsahujú PERC gálium dopované články typu p s najvyššou odolnosťou proti starnutiu vplyvom svetla (technológia Low LID) pre maximálny energetický výnos, výrobca udáva 25 ročnú záruku na výkon, ktorý v tom čase bude produkovať na 88,90%.

Dlhá životnosť panelov pre vás znamená, že:

  1. pri fotovoltike investujete do skutočne udržateľného riešenia,
  2. môžete byť vo firme (aj domácnosti) spokojní, že pokles výkonu Vašu investíciu neohrozí. 

Dotácie na fotovoltaiku

Spoľahnite sa na Solarvision

Kvôli vysokému dopytu postihli výpadky dodávok aj sektor fotovoltiky. V Solarvision však máme riešenie. 

Sme certifikovaným partnerom na predaj, inštaláciu a údržbu panelov LONGi. Udržujeme s nimi nadštandardné vzťahy. Môžete sa spoľahnúť, že máme zabezpečené plynulé dodávky komponentov aj pre veľké fotovoltické projekty. Inštalácie vďaka tomu môžeme plánovať precízne a realizovať bez omeškaní.

Znížte náklady v domácnosti vďaka fotovoltike

Chcete platiť menej za elektrinu a byť nezávislí od vysokých cien energií? Fotovoltika od Solarvision šetrí náklady. Ozvite sa nám a nájdeme riešenie aj pre Vašu domácnosť či firmu.

Zobraziť kontaktné údaje