Pri tvorbe fotovoltickej elektrárne na mieru s Vami spolupracuje tím našich odborníkov, ktorí analyzujú energetické potreby Vašej domácnosti. Následne po vytvorení energetického plánu s Vami prediskutujú všetky náležitosti, ktoré sú potrebné, aby sa Vaša domácnosť decentralizovala od verejnej energetickej siete. 

Ak hľadáte alebo sa zaujímate o možnosti, ktoré ponúkajú prechod k obnoviteľným zdrojom a stále neviete, aké výhody sa z nich dajú čepať, nižšie ponúkame prehľad najzákladnejších výhod. 

VÝHODY FOTOVOLTICKÝCH ELEKTRÁRNÍ PRE DOMÁCNOSTI

Solárna energia je udržateľná, obnoviteľná a bohatá. Keďže náklady na používanie solárnej energie na výrobu elektriny každý rok klesajú, mnoho ľudí čoraz viac prechádza na solárnu energiu a tým šetria mesačné rodinné náklady. V súčasnosti v našej krajine zatiaľ ešte nie je solárna enegia tak rozvinutá, ako by mohla byť, ale v krátkej dobe to bude základ takmer každej nehnuteľnosti. 

ÚSPORA NÁKLADOV

Finančné výnosy a nižšie mesačné účty za energie sú hlavnými stimulmi pre prechod na solárnu energiu. Presné úspory, ktoré so solárnou energiou uvidíte, závisia od nasledujúcich faktorov:

  • Spotreba a využitie elektrickej energie Vašej nehnuteľnosti
  • Veľkosť vašej solárnej elektrárne
  • Priame hodiny denného slnečného žiarenia
  • Veľkosť a uhol strechy
  • Miestne sadzby za elektrinu
Solárny elektrický systém poskytuje príležitosť pre každého, kto sa snaží znížiť mesačné účty za energie a uskutočniť dlhodobú investíciu s nízkym rizikom.

ZVÝŠENÁ HODNOTA DOMÁCNOSTI
Fotovoltaická elektráreň sa považujú za technologický doplnok, nákupom ktorého zvýšite hodnotu vášho domu. Vaša nehnuteľnosť sa stáva atraktivnejšiou a viac cenenou po inštalácii fotovoltaického systému.

ENVIROMENTÁLNE

Každá kilowatthodina (kWh) slnečnej energie, ktorá sa generuje, podstatne zníži emisie skleníkových plynov, ako je CO2, ako aj ďalšie nebezpečné znečisťujúce látky, ako sú oxidy síry, oxidy dusíka a pevné častice. Solárne systémy tiež znižujú spotrebu a odber vody.