Viete, že práve teraz je najlepšia doba začať riešiť fotovoltiku? Nielenže budete na jar pripravení s prvými slnečnými dňami v pokoji a bez zhonu. Ale hlavne, využijete výhodné ceny systému, ktoré dosiahli svoje historické minimum. V Solarvision vieme, ako nato.

Štyri dôvody, prečo riešiť fotovoltiku už dnes:

  • práve teraz sú ceny fotovoltických komponentov na historickom minime,
  • proces prípravy, inštalácie a zapojenia stihnete so Solarvision v pokoji,
  • využijete voľnejšiu kapacitu montážnych technikov, ktorí bývajú najviac vyťažení v letnom období
  • peniaze, ktoré investujete do fotovoltiky ochránite pred infláciou

Začalo sa zelené poukážkové šialenostvo - Zelená domácnostiam 

Požiadajte nás o nezáväznú cenovú ponuku ešte dnes a my Vám zabezpečíme, že získate svoju dotáciu na fotovoltaické panely medzi prvými.

Kliknite TU pre nezáväznú cenovú ponuku.

Kto skôr príde, ten skôr prejde na solárnu energiu

Je dobré si uvedomiť, že obstaranie fotovoltiky je proces rôznych činností, ktoré sa nedajú vyriešiť zo dňa na deň. Samotná inštalácia prebehne najskôr do 5O dní, ale tomu predchádzajú i nasledujú rôzne ďalšie kroky. Tie sa neoplatí uponáhľať, najmä keď ide o veľkú investíciu. A niektoré sa zrýchliť ani nedajú.

  • Stanovenie požiadaviek - Musíte si ujasniť, aké sú Vaše požiadavky na fotovoltickú elektráreň. Aké sú energetické nároky Vašej domácnosti? Čo všetko budete chcieť fotovoltaikou poháňať? S tým všetkým Vám pomôže náš skúsený expert na fotovoltiku už pri prvom kontakte s Vami. Vie, na čo sa má pýtať, aby Vám pomohol Vaše predstavy jasne formovať a nájsť najlepšie riešenie.
  • Presné zameranie - Je potrebné vykonať detailné zameranie na mieste, obhliadku vykonávame zdarma. Expert na fotovoltiku musí overiť, či je u Vás realizácia technicky možná a či nebude vyžadovať väčšie zásahy (napr. výmenu elektroinštalácie). Iste si nechcete objednať fotovoltaický systém, zaplatiť zálohu a potom sa pri realizácii od technikov dozvedieť, že si budete musieť výrazne priplatiť za prácu navyše. Alebo dokonca, že to vlastne urobiť nepôjde. To Vám však so Solarvision nehrozí. Všetko nestranne posúdime a zostavíme Vám detailný rozpočet s konečnou cenou. Pokiaľ sa u Vás fotovoltaika neoplatí, férovo Vám to povieme.
  • Vybavenie formalít - Pokiaľ sa rozhodnete prejsť na zelenú energiu so Solarvision, zaistíme za Vás vytvorenie projektu, prihlásenie fotovoltiky do siete distribútora, vybavenie žiadosti o dotáciu, prípadne pomôžeme s financovaním prostredníctvom úveru. Fáza čakania na vybavenie žiadosti o pripojenie do distribučnej siete je z celého procesu najdlhšia a bohužiaľ ju z našej strany nemôžeme skrátiť.
  • Realizácia a revízia - Akonáhle je žiadosť o pripojenie vybavená a všetky potrebné komponenty sú pripravené na dodanie, fotovoltickú elektráreň Vám zrealizujeme. Vzápätí revízny technik skontroluje, zapojí a otestuje funkčnosť celého systému. Na základe meraní Vám odovzdá revíznu správu.
  • Používanie a dotácia – Dielo je hotové, naučíme Vás celý systém ovládať. Hneď, ako bude možné žiadať o dotácie na fotovoltaiku z projektu Zelená domácnostiam, ktorý je financovaný zo SIEA, podáme za Vás všetky potrebné dokumenty. Dotačnú čiastku Vám vrátime na účet hneď, ako to bude možné. Pokiaľ financujete fotovoltiku úverom, môžete dotáciu použiť na jeho mimoriadne splatenie.

Správna elektroinštalácia je kľúčom k spoľahlivému fotovoltickému zariadeniu.

Chcem poradiť s fotovoltikou »

Kliknutím prejdete na stránku s formulárom.

Optimálne načasovanie: Začnite vyrábať elektrinu, keď je najviac slnečného svitu

Záujem o fotovoltiku neustále rastie. Solárna energia sa stala najobľúbenejším obnoviteľným zdrojom na Slovensku. Väčšina zákazníkov začína riešiť fotovoltiku na jar, kedy začínajú prvé slnečné lúče. A čím je viac slnečných dní, tým máte viac energie. Avšak, fotovoltaické panely nezaháľajú ani v zamračenom počasí a vyrábajú elektrickú energiu, síce v menšej miere.

Pokiaľ si potrebujete odložiť vyrobenú energiu na neskôr, napr. na využívanie v noci či pri výpadku siete, odporúčame inštalovať i batériové úložisko, alebo využiť službu uskladnenia zelenej energie v tzv. virtuálnej batérií. Vďaka tomuto riešeniu si môžete výrazne znížiť účet za energie.

Tip pre Vás.. Ak chcete maximalizovať úžitok fotovoltiky v domácnosti, používajte elektrické spotrebiče (práčku, sušičku, umývačku riadu, žehličku a iné) počas dňa, keď fotovoltické zariadenie vyrába elektrickú energiu.

Pomáhame pri prechode na zelenú energiu, pridáte sa k našej fotovoltickej generácií?

Nechajte svoje peniaze zarábať

Peniaze, ktoré máte na bankovom účte, neustále strácajú na hodnote v dôsledku všeobecného zvyšovania cien. Ak ich čo najskôr investujete do fotovoltiky, môžu Vám začať dokonca zarábať. Vďaka úsporám na účtoch za elektrinu sa Vám počiatočné náklady vrátia v priebehu niekoľkých rokov a potom budete dokonca v zelených číslach a profitovať z nej (fotovoltika prináša vyššie výnosy ako akcie alebo dlhopisové fondy).

Okrem toho kúpou fotovoltiky výrazne zvýšite hodnotu svojej nehnuteľnosti. Ak sa teda niekedy v budúcnosti rozhodnete predať dom, o peniaze investované do fotovoltiky neprídete - o to viac zarobíte jeho predajom.

Rozhodnutie neodkladajte, ale tiež nekonajte unáhlene

Ak uvažujete nad fotovoltikou, nie je nad čím váhať. Oslovte dôveryhodné spoločnosti, dohodnite si stretnutia a porovnajte ponuky. Všetko by malo byť transparentné. Nebojte sa pýtať na všetko, čo Vás zaujíma. Predovšetkým urobte prvý krok k svojmu cieľu, ktorým je energeticky nezávislý a energeticky efektívny dom s až o 80 % nižšími ročnými nákladmi na energie.

Budeme radi, ak oslovíte spoločnosť Solarvision, ako člena skupiny Energovision a pustíte sa do toho s nami. Kontaktujte nás ešte dnes!

Chcem poradiť s fotovoltikou »